Czy kiedykolwiek wpadło Ci w ucho stwierdzenie cykl kolba? Jest to model uczenia się poprzez doświadczenie. Dzięki opanowaniu tej metody efektywna i skuteczna nauka jest na wyciągnięcie ręki. Podstawowy podział zakłada jednak, że odwieczna walka o miano najskuteczniejszej metody nauczania toczy się między nauką poprzez doświadczenie, a nauką na pamięć. Sprawdźmy więc, która z nich wypada korzystniej!
Jak sparować istniejące konto dziecka z kontem rodzica.
Jak sparować istniejące konto rodzica z kontem dziecka
Matematyka kojarzy Ci się wyłącznie z przykrym obowiązkiem szkolnym? Gwarantujemy, że po przeczytaniu tego artykułu spojrzysz na nią z zupełnie innej strony! Sprawdźmy więc wspólnie, z jakimi tajemnicami i ciekawostkami wiąże się ten wyjątkowy przedmiot! Gotowy? To startujemy!
Umiejętność koncentracji to jeden z kluczowych elementów, jeżeli chodzi o efektywną naukę. Kiedy jej zabraknie lub gdy nie jest wystarczająca, nawet długie powtarzanie konkretnego materiału nie przyniesie pożądanych efektów. Każdy uczeń powinien więc codziennie poświęcać choć trochę czasu na wykonywanie ćwiczeń na koncentrację! Jak to robić?
Niektóre dzieci najskuteczniej przyswajają wiedzę wtedy, kiedy mogą samodzielnie i w ciszy zasiąść nad książkami. Inne z kolei podczas nauki potrzebują pomocy opiekuna. W jaki sposób można ją zapewnić oraz co zrobić, aby poprawić efektywność uczenia się? O tym opowiemy w poniższym artykule!
Nauka matematyki może odbywać się na różne sposoby. Aby lepiej poznać jej tajemnice, a tym samym zaprzyjaźnić się z nią na dobre, warto sięgać po rozwiązania, które oprócz dużej dawki wiedzy, dostarczają też niesamowitej zabawy. Poniżej przedstawiamy Wam fantastyczne gry matematyczne, które wspomagają naukę!
Nadeszła Wielkanoc, a co za tym idzie, długo wyczekiwana przez uczniów przerwa świąteczna! Jednak nawet podczas rodzinnego świętowania trudno nie myśleć o nieubłaganie zbliżających się egzaminach. Zapewne wiele osób będzie chciało wykorzystać wolny czas na naukę i powtórkę materiału. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie?
Każdy rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecku możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach. Dlatego też większość opiekunów postanawia uzupełnić plan dnia swojej pociechy o rozmaite zajęcia dodatkowe. W tej kwestii łatwo jednak… przedobrzyć. Gdzie zatem leży granica i o czym trzeba pamiętać?
Wzory matematyczne to nieodłączny element matematyki. Zrozumienie zależności między występującymi w nich współczynnikami oraz umiejętność zastosowania wzorów w praktyce to rzeczy, które tak naprawdę przekładają się na zrozumienie całego przedmiotu! Jaką więc metodę obrać, aby skutecznie zapamiętać i nauczyć się wzorów?
Wielu uczniów i ich rodziców zastanawia się, jak poprawić pamięć i skupienie, by uczyć się lepiej. Choć problemy z zapamiętywaniem informacji najczęściej pojawiają się u osób starszych, z różnych przyczyn mogą wystąpić także u dzieci. Wpływ mają na to różne czynniki — na przykład stres, zbyt duża liczba obowiązków czy rozpraszacze takie jak telefon lub komputer. Na szczęście są metody, które pozwalają zmniejszyć ten problem i osiągać lepsze efekty w nauce. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak poprawić koncentrację u dzieci.
W ostatniej klasie podstawówki wielu uczniów zastanawia się, co powtórzyć na egzamin ósmoklasisty z matematyki. Z różnych względów test z tego przedmiotu wzbudza u wielu nastolatków najwięcej obaw. Egzamin nie musi być jednak trudny, jeśli rozpoczniesz naukę odpowiednio wcześnie i wybierzesz sprawdzone metody nauki. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
Zbliżający się maj upłynie pod znakiem egzaminów! Niebawem ósmoklasiści oraz maturzyści będą musieli zmierzyć się z testami sprawdzającymi wiedzę, których wyniki wpłyną na ich dalszą edukację. Jako opiekun możesz pomóc swojemu dziecku dobrze przygotować się do nadchodzących egzaminów. Jak to zrobić? Sprawdź nasze porady!
Każdy uczeń chciałby, żeby wiedza błyskawicznie wchodziła do jego głowy. Z pewnością pozwoliłoby to ograniczyć czas spędzany nad książkami, a zaoszczędzone w ten sposób chwile, przeznaczyć na inne aktywności. Dziś podpowiadamy, jakie narzędzia mogą okazać się pomocne w trakcie nauki!
Metody efektywnego uczenia się to temat, z którym raczej nie zetkniemy się na szkolnych lekcjach. Rzadko który nauczyciel przywiązuje wagę do tego, aby nauczyć uczniów skutecznego uczenia się. Zasiadając przed książkami, chcemy jednak, aby nauka przebiegała sprawnie i przynosiła zamierzone rezultaty. Jak więc radzić sobie z uczeniem się na własną rękę?
Większość tegorocznych maturzystów z pewnością rozpoczęła już intensywne przygotowania do nadchodzących egzaminów. Tym, którzy zwlekają z nauką do ostatniej chwili, stanowczo zalecamy dołączyć do kolegów! Zanim to jednak nastąpi, przyjrzyjmy się wspólnie najważniejszym kwestiom związanym z maturą w 2022 roku. Zachęcamy do czytania!
Do egzaminu ósmoklasisty pozostało bardzo niewiele czasu. Dlatego dziś dla wszystkich uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji na temat czekającego ich testu. Zachęcamy do czytania!
Chcesz zapewnić swojemu dziecku wsparcie w edukacji matematycznej? Szukasz rozwiązania, które pozwoli mu odetchnąć od nadmiaru dodatkowych obowiązków, jednocześnie umożliwiając systematyczne powtarzanie szkolnego materiału? A może pragniesz, by czuło się ono odpowiednio przygotowane do nadchodzącego egzaminu końcowego z matematyki? Niezależnie od tego, który przykład opisuje Waszą sytuację, najlepsze rozwiązanie jest tylko jedno: Wirtualny Nauczyciel! Poznaj go i wypróbuj całkowicie za darmo!
Pierwszy miesiąc nowego roku już za nami! Powoli jednak zdajemy sobie sprawę, że w wielu obszarach życia będzie on droższy niż jego poprzednik. Jednym z nich są korepetycje, na które rodzice uczniów będą musieli wydawać nawet o kilkadziesiąt złotych więcej! Dlaczego tak się dzieje oraz co zrobić, aby uniknąć bardzo wysokich opłat za naukę? Zachęcamy do przeczytania artykułu!
Nieefektywne metody nauczania przynoszą opłakane skutki dla systemu edukacji. W ostatnich latach zauważalny stał się systematyczny wzrost liczby uczniów, którzy zamiast szkoły publicznej korzystają z jej prywatnej alternatywy lub całkowicie przenoszą edukację w cztery ściany domu. Powodów takiego zachowania może być wiele, jednak wśród najczęstszych wymienia się… nieefektywne techniki nauczania – w końcu do szkoły chodzimy po to, aby wynieść z niej potrzebną wiedzę! Czy jednak wina za taki stan rzeczy spoczywa na nauczycielu?
Matematyka to przedmiot ścisły, który bez regularnego powtarzania materiału często niechętnie wchodzi do uczniowskich głów. Z tego powodu wielu z nich uznaje, że tak naprawdę tylko nieliczni potrafią sobie z nią poradzić. To błędne rozumowanie sprawia zaś, że niezwykle trudno jest zmobilizować się do codziennego poświęcania matematyce choć odrobiny wolnego czasu. Skoro już o nim mowa… Sprawdźmy, ile czasu należy przeznaczyć, aby skutecznie nauczyć się matematyki!
Żyjemy w czasach, w których rodzice starają się zapewnić dziecku lepszy start na rynku pracy już od najmłodszych lat, stawiając na jego rozwój, edukację oraz poszerzanie horyzontów. Niewątpliwie każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojej pociechy, dlatego pragnie zapewnić jej różne formy aktywności, które mają zaowocować w przyszłości. Czasem jednak starania opiekuna znacznie przekraczają możliwości dziecka. O czym więc warto pamiętać w trakcie organizowania zajęć dodatkowych?
W naszym społeczeństwie od pamiętnych czasów krąży przekonanie, że matematyka to nauka przeznaczona dla wąskiego grona osób, których mózgi przypominają zaawansowane technologicznie komputery. Twierdzenie, że przyswoić wiedzę z tego przedmiotu mogą wyłącznie „wybrani”, jest jednak nie tylko krzywdzące, ale i… błędne. Jeżeli bowiem chodzi o naukę matematyki, każdy człowiek ma równe szanse. Najważniejsze jest jednak to, czy i jak je wykorzysta!
Ten, komu w trakcie edukacji choć raz w głowie nie zrodziło się pytanie „a po co mi ta matematyka?”, niech pierwszy rzuci kamieniem! Do radykalnych wniosków, że jest to przedmiot wręcz niepotrzebny, zazwyczaj prowadzą uczniów problemy z nauką. Oblicze matematyki bywa bowiem… nieobliczalne! Nigdy jednak nie należy rezygnować z obcowania z nią, ponieważ moment, w którym okaże się niezbędna, może nadejść wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy!
Pojęcie polskiej szkoły często budzi w ludziach szereg negatywnych skojarzeń. Większość z nich choć raz poczuła się pominięta przez nauczyciela w wyniku braku indywidualnego podejścia, co z kolei jest efektem przeciążenia klas. Jeszcze inni z rozgoryczeniem wspominają moment, w którym nie wpasowali się w „klucz odpowiedzi”, finalnie otrzymując ocenę niższą o kilka stopni. Pedagogika – tak znana i lubiana przez polskich nauczycieli – powinna jednak odejść do lamusa, zastąpiona przez neuroedukację. Czym jest i co można poprzez nią osiągnąć?
Wynik egzaminu ósmoklasisty czy matury jest przepustką dla ucznia do dobrej szkoły średniej, czy biletem na dobre studia. Bardzo często to właśnie od tego zależy, jaką pracę będzie on później wykonywał. Czy będzie to praca marzeń, czy może jednak nie. Ale mam dobre wieści: jeszcze nie jest za późno!
„Sprawdzian z matematyki” – te trzy słowa potrafią zadziałać paraliżująco jak mało co! Co więcej, mogą one wywołać skrajne emocje nie tylko u dzieci, które na następny dzień zasiądą w ławce z długopisem w dłoni, ale nawet u rodziców – i to wiele lat po zakończeniu edukacji. Dlaczego tak jest? Dlaczego zamiast cieszyć się z możliwości zgłębiania matematycznych tajników panikujemy na myśl o konieczności używania wzorów i wykonywaniu skomplikowanych obliczeń? Sprawdźmy, czemu to właśnie matematyka spędza niejednej osobie sen z powiek i co można zrobić, aby temu zaradzić!
Rodzice często posyłają dzieci na korepetycje, aby wspomóc ich edukację. Ogrom uczniów w klasach, brak czasu na dokończenie podstawy programowej czy nieudolnie prowadzący lekcje nauczyciel. Takie problemy występuje nagminnie, czego niepodważalnym dowodem jest rynek korepetycji, który od pewnego czasu przeżywa okres renesansu. Tuż obok kuriozalnych kosztów problemem może być także organizacja, wymagająca synchronizacji aż trzech kalendarzy: ucznia, rodzica i korepetytora. Na szczęście każdą z tych kwestii można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Poznajcie Wirtualnego Nauczyciela!
Polskie przysłowie „kto pyta, nie błądzi” doskonale pokazuje, jak istotną rolę w procesie zdobywania wiedzy odgrywa… dociekliwość! I choć otrzymywanie gotowej odpowiedzi jest dla wielu ekspresowym sposobem na rozwiązanie naglącego problemu, to czy płynie z tego jakakolwiek nauka? Chyba jedynie taka, że w niektórych sytuacjach nie warto iść na łatwiznę! Taką teorię głosił właśnie Sokrates, którego metoda nauczania do dziś stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów przyswajania matematyki. Sprawdźmy więc, na czym to wszystko polega!