Poster
Inspiracje

Matematyka – zbiór faktów i ciekawostek!

Matematyka kojarzy Ci się wyłącznie z przykrym obowiązkiem szkolnym? Gwarantujemy, że po przeczytaniu tego artykułu spojrzysz na nią z zupełnie innej strony! Sprawdźmy więc wspólnie, z jakimi tajemnicami i ciekawostkami wiąże się ten wyjątkowy przedmiot! Gotowy? To startujemy!

Poster
Inspiracje

Top 5 gier matematycznych, które pomogą w nauce!

Nauka matematyki może odbywać się na różne sposoby. Aby lepiej poznać jej tajemnice, a tym samym zaprzyjaźnić się z nią na dobre, warto sięgać po rozwiązania, które oprócz dużej dawki wiedzy, dostarczają też niesamowitej zabawy. Poniżej przedstawiamy Wam fantastyczne gry matematyczne, które wspomagają naukę!

Poster
Inspiracje

Święta – uczyć się, czy odpocząć?

Nadeszła Wielkanoc, a co za tym idzie, długo wyczekiwana przez uczniów przerwa świąteczna! Jednak nawet podczas rodzinnego świętowania trudno nie myśleć o nieubłaganie zbliżających się egzaminach. Zapewne wiele osób będzie chciało wykorzystać wolny czas na naukę i powtórkę materiału. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie?

Poster
Inspiracje

Poznaj narzędzia przydatne dla każdego ucznia!

Każdy uczeń chciałby, żeby wiedza błyskawicznie wchodziła do jego głowy. Z pewnością pozwoliłoby to ograniczyć czas spędzany nad książkami, a zaoszczędzone w ten sposób chwile, przeznaczyć na inne aktywności. Dziś podpowiadamy, jakie narzędzia mogą okazać się pomocne w trakcie nauki!

Poster
Inspiracje

Nauka matematyki a przyszłość, czyli kontrowersyjna przydatność wzorów skróconego mnożenia

Ten, komu w trakcie edukacji choć raz w głowie nie zrodziło się pytanie „a po co mi ta matematyka?”, niech pierwszy rzuci kamieniem! Do radykalnych wniosków, że jest to przedmiot wręcz niepotrzebny, zazwyczaj prowadzą uczniów problemy z nauką. Oblicze matematyki bywa bowiem… nieobliczalne! Nigdy jednak nie należy rezygnować z obcowania z nią, ponieważ moment, w którym okaże się niezbędna, może nadejść wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy!

Testuj Wirtualnego Nauczyciela przez 7 dni, zupełnie za darmo

Przekonaj się, że indywidualne podejście daje najlepsze efekty.