Wirtualny Nauczyciel>Blog>Inspiracje>
Poznaj narzędzia przydatne dla każdego ucznia!
Poznaj narzędzia przydatne dla każdego ucznia!
Julka
Inspiracje

Poznaj narzędzia przydatne dla każdego ucznia!

Każdy uczeń chciałby, żeby wiedza błyskawicznie wchodziła do jego głowy. Z pewnością pozwoliłoby to ograniczyć czas spędzany nad książkami, a zaoszczędzone w ten sposób chwile, przeznaczyć na inne aktywności. Dziś podpowiadamy, jakie narzędzia mogą okazać się pomocne w trakcie nauki!

Niezbędnik każdego ucznia. Czego nie może w nim zabraknąć?

Szybkie uczenie się staje się sztuką dopiero wtedy, gdy jest ono także i efektywne. Każdy uczeń, który poszukuje najlepszej metody na skuteczne opanowanie materiału w krótkim czasie, powinien dobrze zorganizować miejsce swojej pracy oraz zaopatrzyć się w kilka przydatnych narzędzi. Co znajduje się wśród nich?

1. Planer czasu

W trakcie nauki dużą rolę odgrywa to, jak ją zaplanujemy. Konkretnej chodzi o to, aby spontanicznie i na siłę „nie wciskać” jej w grafik – w takiej sytuacji nie ma mowy, aby w pełni skoncentrować się na zadaniach! Dlatego też warto mieć planer czasu, który pozwoli dobrze rozplanować wszelkie aktywności, aby na wszystko znalazła się chwila. Dzięki temu uczeń zwiększy swoją wydajność, a jednocześnie nauczy się, jak zarządzać czasem.

Planer czasu możesz stworzyć samodzielnie, jeżeli tylko masz na to ochotę! Do planowania można też wykorzystać tradycyjny kalendarz z miejscem na zapiski. W końcu z planera można też korzystać w formie elektronicznej, poprzez specjalną aplikację komputerową czy mobilną.

2. Notatnik

Notatnik to prawdopodobnie najlepszy przyjaciel ucznia w każdym wieku. To miejsce, w którym może on dowolnie zapisywać swoje przemyślenia i pomysły. W trakcie nauki najlepiej posłuży jako łapacz konkretnych myśli, czy też brudnopis. Strony w notatniku można wykorzystać także do notowania najistotniejszych informacji, których trzeba się nauczyć. Warto jednak pamiętać, że najskuteczniejsze notatki to te robione odręcznie! Są one o wiele lepiej przyswajane przez ludzki umysł, dzięki czemu łatwiej zapamiętujemy ich treść.

3. Przybory do notowania

Samo robienie notatek to jednak nie wszystko. Ważne jest także to, czym je robimy! W niezbędniku każdego ucznia powinny więc znaleźć się przybory do notowania. Wśród nich kolorowe długopisy czy zakreślacze, które pomogą wyróżnić najważniejsze fragmenty z przerabianego materiału. Dzięki temu, że będą one bardziej widoczne, o wiele łatwiej da się je przyswoić – za ich pośrednictwem można bowiem tworzyć choćby mapy myśli!

4. Dobrze wyposażony piórnik

Ulubione pióro i kolorowe pisaki to jednak nie wszystko, co powinno znaleźć się w uczniowskim piórniku. Równie ważne są gumka i ołówek, które pozwolą rozwiązywać zadania „na brudno”. W przypadku nauki matematyki, przydatne są także linijka, ekierka i kątomierz, a niekiedy także i kalkulator. Dlaczego dobrze wyposażony piórnik jest tak ważny? Aby w trakcie nauki nie musieć odrywać się od książek, by znaleźć niezbędne narzędzia. Warto mieć wszystko pod ręką, by móc w pełni skoncentrować się na zadaniu!

Nie zapomnij o potencjale, jaki ma technologia!

W obecnych czasach wśród narzędzi przydatnych w trakcie uczenia się nie może zabraknąć urządzeń elektronicznych. Smartfony, tablety czy komputery nie tylko dają dostęp do ogromnej ilości przydatnych informacji, ale też do wirtualnego świata nauki. Nie chodzi tu jednak o to, by poszukiwać w Internecie gotowych rozwiązań! W taki sposób nauka nigdy nie przyniesie zamierzonych efektów. Jak zatem można lepiej wykorzystać nowoczesne technologie do nauki?

Na przykład poprzez korzystanie z korepetycji w formie online, jakie oferuje Wirtualny Nauczyciel. Aplikacja pozwala wirtualnie uczyć się matematyki, organizując naukę tak, aby zmobilizować ucznia do samodzielnego myślenia. Urządzenia elektroniczne dają też dostęp do wielu gier, łamigłówek czy też zagadek, które skutecznie wspomagają naukę i sprawiają, że jest ona o wiele ciekawsza.

Testuj Wirtualnego Nauczyciela przez 7 dni zupełnie za darmo

Przekonaj się, że indywidualne podejście daje najlepsze efekty.

Polecane artykuły