Poster
Poradniki

Jak pomóc dziecku w nauce?

Niektóre dzieci najskuteczniej przyswajają wiedzę wtedy, kiedy mogą samodzielnie i w ciszy zasiąść nad książkami. Inne z kolei podczas nauki potrzebują pomocy opiekuna. W jaki sposób można ją zapewnić oraz co zrobić, aby poprawić efektywność uczenia się? O tym opowiemy w poniższym artykule!

Poster
Poradniki

Zajęcia dodatkowe. Gdzie leży granica?

Każdy rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecku możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach. Dlatego też większość opiekunów postanawia uzupełnić plan dnia swojej pociechy o rozmaite zajęcia dodatkowe. W tej kwestii łatwo jednak… przedobrzyć. Gdzie zatem leży granica i o czym trzeba pamiętać?

Poster
Poradniki

Jak uczyć się wzorów matematycznych?

Wzory matematyczne to nieodłączny element matematyki. Zrozumienie zależności między występującymi w nich współczynnikami oraz umiejętność zastosowania wzorów w praktyce to rzeczy, które tak naprawdę przekładają się na zrozumienie całego przedmiotu! Jaką więc metodę obrać, aby skutecznie zapamiętać i nauczyć się wzorów?

Poster
Poradniki

Jak poprawić pamięć i koncentrację?

Wielu uczniów i ich rodziców zastanawia się, jak poprawić pamięć i skupienie, by uczyć się lepiej. Choć problemy z zapamiętywaniem informacji najczęściej pojawiają się u osób starszych, z różnych przyczyn mogą wystąpić także u dzieci. Wpływ mają na to różne czynniki — na przykład stres, zbyt duża liczba obowiązków czy rozpraszacze takie jak telefon lub komputer. Na szczęście są metody, które pozwalają zmniejszyć ten problem i osiągać lepsze efekty w nauce. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak poprawić koncentrację u dzieci.

Poster
Poradniki

Co Powtórzyć na Egzamin Ósmoklasisty z Matematyki?

W ostatniej klasie podstawówki wielu uczniów zastanawia się, co powtórzyć na egzamin ósmoklasisty z matematyki. Z różnych względów test z tego przedmiotu wzbudza u wielu nastolatków najwięcej obaw. Egzamin nie musi być jednak trudny, jeśli rozpoczniesz naukę odpowiednio wcześnie i wybierzesz sprawdzone metody nauki. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

Poster
Poradniki

Jak pomóc dziecku przygotować się do egzaminu?

Zbliżający się maj upłynie pod znakiem egzaminów! Niebawem ósmoklasiści oraz maturzyści będą musieli zmierzyć się z testami sprawdzającymi wiedzę, których wyniki wpłyną na ich dalszą edukację. Jako opiekun możesz pomóc swojemu dziecku dobrze przygotować się do nadchodzących egzaminów. Jak to zrobić? Sprawdź nasze porady!

Poster
Poradniki

Co warto wiedzieć o egzaminie maturalnym?

Większość tegorocznych maturzystów z pewnością rozpoczęła już intensywne przygotowania do nadchodzących egzaminów. Tym, którzy zwlekają z nauką do ostatniej chwili, stanowczo zalecamy dołączyć do kolegów! Zanim to jednak nastąpi, przyjrzyjmy się wspólnie najważniejszym kwestiom związanym z maturą w 2022 roku. Zachęcamy do czytania!

Poster
Poradniki

Co warto wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty?

Do egzaminu ósmoklasisty pozostało bardzo niewiele czasu. Dlatego dziś dla wszystkich uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji na temat czekającego ich testu. Zachęcamy do czytania!

Poster
Poradniki

Wypróbuj Wirtualnego Nauczyciela całkowicie za darmo!

Chcesz zapewnić swojemu dziecku wsparcie w edukacji matematycznej? Szukasz rozwiązania, które pozwoli mu odetchnąć od nadmiaru dodatkowych obowiązków, jednocześnie umożliwiając systematyczne powtarzanie szkolnego materiału? A może pragniesz, by czuło się ono odpowiednio przygotowane do nadchodzącego egzaminu końcowego z matematyki? Niezależnie od tego, który przykład opisuje Waszą sytuację, najlepsze rozwiązanie jest tylko jedno: Wirtualny Nauczyciel! Poznaj go i wypróbuj całkowicie za darmo!

Poster
Poradniki

Rynek korepetycji w 2022 roku

Pierwszy miesiąc nowego roku już za nami! Powoli jednak zdajemy sobie sprawę, że w wielu obszarach życia będzie on droższy niż jego poprzednik. Jednym z nich są korepetycje, na które rodzice uczniów będą musieli wydawać nawet o kilkadziesiąt złotych więcej! Dlaczego tak się dzieje oraz co zrobić, aby uniknąć bardzo wysokich opłat za naukę? Zachęcamy do przeczytania artykułu!

Poster
Poradniki

Jak dobrze zorganizować dziecku zajęcia dodatkowe?

Żyjemy w czasach, w których rodzice starają się zapewnić dziecku lepszy start na rynku pracy już od najmłodszych lat, stawiając na jego rozwój, edukację oraz poszerzanie horyzontów. Niewątpliwie każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojej pociechy, dlatego pragnie zapewnić jej różne formy aktywności, które mają zaowocować w przyszłości. Czasem jednak starania opiekuna znacznie przekraczają możliwości dziecka. O czym więc warto pamiętać w trakcie organizowania zajęć dodatkowych?

Poster
Poradniki

Czy każdy może nauczyć się matematyki?

W naszym społeczeństwie od pamiętnych czasów krąży przekonanie, że matematyka to nauka przeznaczona dla wąskiego grona osób, których mózgi przypominają zaawansowane technologicznie komputery. Twierdzenie, że przyswoić wiedzę z tego przedmiotu mogą wyłącznie „wybrani”, jest jednak nie tylko krzywdzące, ale i… błędne. Jeżeli bowiem chodzi o naukę matematyki, każdy człowiek ma równe szanse. Najważniejsze jest jednak to, czy i jak je wykorzysta!

Poster
Poradniki

Jak przygotować się do egzaminu - wywiad z nauczycielką

Wynik egzaminu ósmoklasisty czy matury jest przepustką dla ucznia do dobrej szkoły średniej, czy biletem na dobre studia. Bardzo często to właśnie od tego zależy, jaką pracę będzie on później wykonywał. Czy będzie to praca marzeń, czy może jednak nie. Ale mam dobre wieści: jeszcze nie jest za późno!

Testuj Wirtualnego Nauczyciela przez 7 dni, zupełnie za darmo

Przekonaj się, że indywidualne podejście daje najlepsze efekty.