Wirtualny Nauczyciel>Blog>Poradniki>
Rynek korepetycji w 2022 roku
Rynek korepetycji w 2022 roku
Julka
Poradniki

Rynek korepetycji w 2022 roku

Pierwsze miesiące nowego roku już za nami! Powoli jednak zdajemy sobie sprawę, że w wielu obszarach życia będzie on droższy niż jego poprzednik. Jednym z nich są korepetycje, na które rodzice uczniów będą musieli wydawać nawet o kilkadziesiąt złotych więcej! Dlaczego tak się dzieje oraz co zrobić, aby uniknąć bardzo wysokich opłat za naukę? Zachęcamy do przeczytania artykułu!

Jak korepetycje wpływają na szkolną edukację?

Obecnie na korepetycje uczęszcza coraz więcej uczniów potrzebujących wsparcia w edukacji na różnym poziomie. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie rynek korepetycji w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Jeszcze kilka lat temu jego wartość szacowano na ok. 4 mld złotych, podczas gdy obecnie jest już to przeszło 7,5 mld złotych! I choć do niedawna uważano, że na dodatkowe lekcje chodzą wyłącznie dzieci z problemami w nauce, teraz są one rozważane także przez tych, którzy dobrze radzą sobie w szkole. Po co więc są im korepetycje?

Przede wszystkim po to, aby dopełnić szkolną edukację, która z wielu względów nie zasługuje na miano wzorowej. Przepełnione klasy, brak indywidualnego podejścia czy możliwości pomocy uczniom to tylko nieliczne problemy, z jakimi borykają się polskie szkoły. Każdy z nich jednak działa na niekorzyść uczniów. Jak zatem korepetycje wpływają na edukację szkolną?

  1. Korepetycje pomagają nadrobić zaległości i uzupełnić braki w podstawowej wiedzy.
  2. Dzięki indywidualnemu podejściu, każdy uczeń zyskuje szansę dokładnego opanowania materiału.
  3. Korepetycje pozwalają przygotować się do ważnych egzaminów, które mogą mieć realny wpływ na przyszłość ucznia.
  4. Korepetycje to dobry sposób na systematyczne powtarzanie tego, co jest aktualnie omawiane na lekcji.
  5. Dzięki korepetycjom uczeń może poszerzać swoje zainteresowania.

Odczuwalny wzrost cen korepetycji w Polsce

Nie da się ukryć, że korepetycje są potrzebne – a dla niektórych uczniów nawet i niezbędne! Niestety dla wielu rodzin coraz częściej stają się one nieosiągalne. Wpływa na to wzrost cen na rynku korepetycji, który regularnie jest notowany od przeszło roku. Obecnie rodzice, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom wsparcie w edukacji, muszą zapłacić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych więcej niż jeszcze kilka lat wcześniej. Być może na pierwszy rzut oka nie wygląda to porażająco, jednak gdy dodatkowych lekcji potrzeba więcej niż z jednego tylko przedmiotu, a dzieci w domu jest kilkoro, kwota ta staje się horrendalna! Sprawdźmy jednak, co spowodowało tak drastyczny wzrost cen korepetycji.

Dlaczego korepetycje drożeją?

Systematyczny wzrost cen korepetycji nie bierze się znikąd. W większości wypadków nie jest to też spowodowane indywidualnym wybrykiem korepetytora (choć trzeba być czujnym, bowiem zdarzają się i takie sytuacje!). Co zatem ma wpływ na aktualnie obowiązujące ceny?

1. Zwiększone zapotrzebowanie na korepetycje

W pierwszej kolejności: stale wzrastające zapotrzebowanie na korepetycje. Edukacja w polskich szkołach pozostawia wiele do życzenia. Stąd też coraz więcej rodziców kieruje swoje dzieci do prywatnych nauczycieli. Rosnąca popularność korepetycji sprawia zaś, że korepetytorzy dostosowują cenę tak, by było to dla nich opłacalne – w końcu praca z kilkoma uczniami także może być męcząca. Dla większości jednak zwyczajnie jest to dobry sposób na biznes. Niektórzy postanawiają nawet uczynić z udzielania korepetycji główne źródło zarobków!

2. Pandemia koronawirusa

Tendencja do zapisywania uczniów na korepetycje wzrosła wraz z wprowadzaniem do szkół zdalnego nauczania. Mówiąc wprost: uczniowie zwyczajnie zaczęli gorzej radzić sobie ze szkolnymi obowiązkami. Wprowadzane obostrzenia często jednak uniemożliwiały korzystanie ze stacjonarnych korepetycji. Na rynku więc zaczęły prężnie działać korepetycje online. Jak się jednak okazało, w tym wypadku nauka z domu kosztuje… jeszcze więcej! Korepetytorzy chętnie bowiem podwyższają swoją stawkę, kiedy mają udzielać lekcji w formie internetowej. Pandemia więc po raz kolejny pokazała, że płynące z niej konsekwencje mogą dotyczyć bardzo różnorodnych obszarów.

3. Droższa codzienność

Nie da się jednak ukryć, że korepetytorzy to też tylko ludzie! Ich także dotykają wszelkie podwyżki, z jakimi w ostatnich latach musi zmagać się polskie społeczeństwo. Skutkiem tego jest drożejąca codzienność, na którą starają się przygotować za wszelką (no właśnie) cenę. Podwyżka często jest więc podyktowana koniecznością, nie zaś indywidualną fanaberią.

Nie chcesz wydawać majątku na skuteczne korepetycje? Zacznij korzystać z Wirtualnego Nauczyciela!

Można więc powiedzieć, że wzrost cen korepetycji był wyłącznie kwestią czasu i nie należy winić za to osób, które ich udzielają. Nikt jednak nie powiedział, że należy pasywnie godzić się na tak wysokie ceny! W tej kwestii warto sięgać po rozwiązania, które są przyjazne nie tylko dla uczniów, ale i portfela rodziców! 😊 Jednym z nich jest Wirtualny Nauczyciel – narzędzie, które udziela korepetycji z matematyki w formie online.

Jest ono dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie! Za miesiąc nauki z Wirtualnym Nauczycielem trzeba bowiem zapłacić tylko 49 zł. W obecnych czasach taka kwota to minimum, jakie trzeba przeznaczyć za GODZINĘ standardowych korepetycji. Wykupując pakiet na rok, można obniżyć miesięczną cenę korepetycji nawet do 29 zł! Pozwoli to zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w skali roku!

Czym jest Wirtualny Nauczyciel?

Wirtualny Nauczyciel to narzędzie, które pomaga uczniom uczyć się matematyki. Dzięki niemu każde dziecko może liczyć na wsparcie w tym zakresie poprzez zastosowanie indywidualnego podejścia. Wirtualny Nauczyciel dostosowuje metodę oraz tempo nauki do możliwości i preferencji każdego ucznia. Nie daje mu jednak gotowych rozwiązań, lecz podpowiedzi, które mają mobilizować umysł do samodzielnego myślenia. Narzędzie jest w pełni zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, dlatego stanowi dobre dopełnienie materiału, który jest omawiany w trakcie szkolnych zajęć.

Zacznij korzystać już teraz i przekonaj się o skuteczności korepetycji online z Wirtualnym Nauczycielem!

Testuj Wirtualnego Nauczyciela przez 7 dni zupełnie za darmo

Przekonaj się, że indywidualne podejście daje najlepsze efekty.

Polecane artykuły